Išvyka prie Vilsos krioklių

Vilniaus savivaldybės Grigiškių pašonėje yra unikalus gamtos kampelis - tai Neries regioninis parkas. Gegužės 13 dieną 6a, o birželio 14 dieną 7b klasės mokiniai turėjo įdomią geologinę ekskursiją, kurios metu ne tik  grožėjosi unikalios Lietuvos upelės kriokliais, bet ir susipažino su geologo profesijos ypatumais. Pradžioje mokiniams buvo papasakota, kad vandens telkinys, esantis tarp Rykantų pašto ir Vilnius - Klaipėda magistralės, yra ne vietinių gyventojų vadinama ,,bala", o ežero, kuriam yra 14 000 metų, likučiai. Vėliau mokiniai ne tik sužinojo, bet ir pamatė, kaip natūraliai susiformuoja kreida, vanduo ,,pastato" laiptus, kuriuos vadiname kriokliais, net gėrė Vilsos vandenį (hidrogeologų duomenimis, šio telkinio vanduo tinkamas gerti), rado fosilijų. Teko kelis kartus pereiti upelę, kai kurie mokiniai gavo tikrą geologinį krikštą - slystelėjo į Vilsą. Priėję santaką į Nerį, visi ilgai grožėjomės regioninio parko vaizdais, klausėmės vandens garsų. Šios kelionės įspūdžių nesugadino dulksna, mokiniai nemažai įsiminė apie Žemės sluoksnių formavimosi procesus, sužinojo geologo darbo niuansų.

Violeta Dilkienė

Alanas Ščuckis, Violeta Dilkienė