Dėl išvykos su aštuntokais

2024 m. birželio 5d. 8 kl. mokiniai su kl.vadove Tatjana Biskupska ir socialine pedagoge Jevgenija Petrucina lankėsi „Swedbank" Finansų laboratorijoje. Moksleiviams buvo labai smalsu sužinoti ar norint dirbti banke svarbu baigti bankininkystės studijas, kiek žmonės banke uždirba, kokią maksimaliai bankas gali išduoti paskolą, ar bankai konkuruoja tarpusavyje, kas yra akcijos, kodėl šiais laikais svarbu investuoti, kaip nepakliūti į pinigų leidimo spąstus ir išmintingai leisti pinigus. Moksleiviai nustebo sužinoję, kad banke dirba įvairiausių specialybių žmonės (teisininkai, finansininkai, vadybininkai, ekonomistai, net pedagogikos studijas baigę žmonės ir kt.), kad jie visi atlieka skirtingas funkcijas (kažkas aptarnauja klientus, kažkas kuria naujas ir tobulina esamas paslaugas, kažkas ruošia sutartis arba kuria reklamą). Vaikai sužinojo vertingų savo kasdienių finansų valdymo receptų, kuriuos žadėjo pritaikyti kasdieniame gyvenime.

Baigiantis edukacijai lektorė Natalija Vėževičienė kiekvieno paklausė ką įdomaus ir vertingo sužinojo. Atsakymai buvo labai skirtingai - kiekvienas išsinešė tai, kas jam labiausiai įsiminė ir buvo įdomu.

Jevgenija Petrucina

Jevgenija Petrucina