I klasių mokinių projektų pristatymas

Šiais mokslo metais I klasių gimnazistų laukė naujovė - ilgalaikė projektinė veikla. Projektine veikla siekiama ugdyti mokinių savarankiškumą, iniciatyvumą, kūrybiškumą, atsakomybę už savo darbo rezultatus. Rugsėjo mėnesį dalykų mokytojai mokiniams pasiūlė galimų projektų temas, mokiniai pasirinko pagal savo interesus, o spalį prasidėjo darbai. Dirbdami prie ilgalaikio projekto mokiniai turėjo galimybę nuodugniai išnagrinėti pasirinktą temą, suprasti jos esmę ir kontekstą, o tai skatino kritinį mąstymą, analitinius gebėjimus ir savarankišką mokymąsi. Ilgalaikiai projektai suteikė mokiniams progą ugdyti įvairius įgūdžius, tokius kaip tyrimai, duomenų analizė, problemų sprendimas, komandinis darbas, laiko planavimas, informacinės technologijos ir kt. Šie įgūdžiai yra nepaprastai vertingi ne tik akademiniame, bet ir asmeniniame bei profesiniame gyvenime.

Birželio 12 dieną gimnazistai pristatė savo projektus gimnazijos bendruomenei. Mokinių darbus vertino komisija ir įvertino puikiai. Komisijos nariai pažymėjo, kad mokinių pristatyti projektai buvo labai įdomūs, o tiriamoji veikla rodo mokinių motyvaciją, kūrybiškumą ir gebėjimą savarankiškai dirbti. Galima teigti,  jog mokiniai yra gerai pasirengę ateities iššūkiams ir sėkmingai tęs savo mokslus bei pasirinks savo karjerą.

Viktorija Kuzmitovičiūtė

Alesia Romanovskienė