Projektas ,,Moterų vaidmuo istorijoje''

Projektas ,,Moterų vaidmuo istorijoje‘‘

Kovo 1 diena 8a ir 8b klasių Grigiškių gimnazijos mokiniai, dalyvaujantys projekte ,,Moterų vaidmuo istorijoje‘‘, turėjo puikią galimybę pagilinti žinias. Mokiniai dalyvavo edukacijoje Valdovų rūmų muziejuje ,,Moterys Lietuvos Didžiųjų Kunigaikščių rezidencijoje. Valdovų santuokos‘‘ , kurios metu susižinojo: Ar tikrai praeityje silpnosios lyties atstovės buvo išstumtos iš viešumos, o moters pasaulis apsiribojo tik siaura namų sfera? Kaip mūsų valdovai piršdavosi ir su kuo tuokdavosi? Kokios buvo aukštuomenės santuokų tradicijos? Kokį indėlį į mūsų šalies istoriją įnešė moterys valdovės XIV -XVI amžiuose-Gediminaičių/Jogailaičių dinastijos valdovų žmonos ?

Vilniaus arkikatedroje apsilankėme šv. Kazimiero koplyčioje, kurioje yra Lietuvos globėjo palaikai. Arkikatedros požemiuose istorijos mokytoja Božena Senkevič ir rusų kalbos mokytoja Tatjana Biskupska susipažindino mokinius su pirmos katalikiškos bažnyčios Lietuvoje istorija. Mokiniai aplankė Karališkąjį mauzoliejų, kuriame palaidoti Žygimanto Augusto žmona Barbora Radvilaitė - Lenkijos karalienė ir  karalius Aleksandras Jogailaitis- vienintelis valdovas iš Jogailaičių dinastijos palaidotas Lietuvoje.

Pilni įspūdžių ir naujų žinių sugrįžome namo.

Bożena Sienkiewicz

Bożena Sienkiewicz