Pamoka Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje

Lapkričio 29 d. II a klasės mokiniai lietuvių kalbos (o kartu ir istorijos) pamoką turėjo Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, įrengtame buvusiame KGB kalėjime.

Čia kartu su edukatore ieškojo „Šviesos tamsos karalystėje“ ir rado pagrindinę mintį – sunkiais laikais sudėtingiausia išsaugoti žmoniškumą. Paskaitykite, ką mano dalyvavusieji edukacijoje.

Ema: man labiausiai įsiminė tai, kad edukatorės dėdė irgi buvo ištremtas į Sibirą,  bet pabėgo iš lagerio. Dabar jis gyvena ramiai, jam yra apie 80 metų.

Aurelija: daugiausiai man įsiminė, kai mūsų gidas papasakojo, kaip tuo laiku žmones per prievartą suimdavo ir tremdavo, ir tik maža dalis grįždavo į savo namus.

Dominyka: labiausiai man įsiminė, kad žmonės gyvuliniais traukinio vagonais galėjo važiuoti dvi savaites ir neturėjo vandens, ir kai kurie žmones mirdavo.

Ksenija: man patiko senos nuotraukos ir vieta, kur kabėjo senas geležinis telefonas.

Emilija: daugiausiai man patiko pamoka ne mokyklos ribose. KGB muziejuje mes kalbėjom apie žmoniškumą, karo metu buvo labai sunku išlikti žmoniškiems!

Marta: Labiausiai man patiko būti pačiam kalėjime, žiūrėti į tas vietas, kur laikė žmonės, patiko tai, kad mes galėjom viską pabandyti ir pasinaudoti daiktais, kurie ten buvo, taip pat man patiko klausytis pasakojimo apie gyvenimą kalėjime.

Dmitro: Labiausiai aš įsiminiau kankinimų kambarį, kuriame žmogus galėjo įkristi į šaltą vandenį, jei užmigdavo.

Jehor: Aš supratau, kaip baisiai seniau galėjo kankinti ir tardyti žmones.

Daniel: Muziejuje daug kalbama apie tai, kaip sunkiai gyveno žmonės sovietiniais laikais. 

Autorius:
Vilma Markevičienė

Nuotraukos:
Aurelija Čiutaitė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas