Sausio 24-oji - Tarptautinė edukacijos diena

• Paskelbta: 2024-01-26

Sausio 24-oji – Tarpatautinė edukacijos diena

Sausio 24 d. Jungtinės Tautos yra paskelbusios Tarptautine edukacijos diena. Svarbu prisiminti, kad ne visi pasaulio vaikai turi galimybę mokytis, todėl turėtume labai vertinti laisvę ir prieinamumą žinių pasauliui turtinti.

Mokytis galima įprastu būdu kartojant, gilinantis, mokytis galima tarsi per žaidimą, o tai įvairaus amžiaus vaikams patinka daug labiau. Taigi Tarptautinės edukacijos dienai su 2a kl. (mokyt. A. Romanovskienė), 2b kl.(mokyt. J. Voinickienė) bei 4c kl. (mokyt. E. Paškevič) sugalvojome sukurti bei iliustruoti knygelę „Apie save“. Ant trafaretinių pavyzdžių moksleiviai užrašė knygelės pavadinimą „Apie save“, sunumeravo puslapius, užrašė kl. rusų k. ir lenkų k.: Kas aš? Kiek man metų? Kokia mano šeima? Kokie mano pomėgiai? Koks mano mylimiausias žaislas? Ar kompiuteris yra mano draugas? ir kt. Vaikai tapo ne tik rašytojais, bet ir iliustratoriais, nes viena iš užduočių buvo „nupiešti“ tuos atsakymus. Piešė save, savo šeimą (šeimos nariais vadino ne tik žmones, bet ir savo augintinius), apibūdinimus apie save, buvo daug širdelių, angeliukų, krepšinio, futbolo kamuolių, lėlių, kompiuterių ir t.t. Ypač kūrybingai pristatė autorines knygeles – šaunuoliai!

Sukurtų knygelių paroda „Kuriu ir iliustruoju knygelę apie save“ eksponuojama skaitykloje, kviečiame užsukti.

Iki kitų edukacijų!

Bibliotekos inf.