Chrzest Pierwszaka

• Paskelbta: 2023-11-09
  • Kategorija: Renginiai

Uczniowie 1 b klasy, długo oczekujący na przyjęcie ich do szeregu prawdziwych uczniów, wreszcie doczekali się swego dnia. 8 listopada w auli naszego Gimnazjum zebrało się niemało widzów, by ocenić zdolności i umiejętności pierwszoklasistów.

Mieliśmy zaszczyt gościć niespodziewanych zacnych gości : przewodniczącego Rady Polonii Świata-Jarosława Narkiewicza i zastępcę dyrektora Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im.Św. Maksymiliana Marii Kolbego-Jacka Jankowiaka, którzy gratulowali dzieciakom i zapewnili, że zawsze mogą liczyć na  ich pomoc i wsparcie. Ze swojej strony jesteśmy wdzięczni obu panom za wieloletnią współpracę i finansowanie projektów.  Wycieczki, konkursy, kolonie letnie, zawody sportowe ,łatwiej się organizuje, kiedy można liczyć na pomoc dobrych ludzi.

Wracając do uroczystości ,,Ślubowanie pierwszoklasistów”, warto powiedzieć, że to było prawdziwe przeżycie dla dzieci i rodziców. Uczniowie z brawurą weszli na scenę i pod kierownictwem kolegów z klasy 4,wykonali wszystkie zadania. Zaliczyli egzaminy.

Śpiewali, tańczyli, rysowali, deklamowali z uśmiechniętą miną. Pod swój adres usłyszeli wiele życzeń od klasy 2,a nawet otrzymali tacę owoców, aby było witaminowo w głowach.

Wicedyrektor Ala Wakar, przykładając ogromny ołówek do ramion dzieci, pasowała je na uczniów Gimnazjum w Grzegorzewie. W szeregach naszej szkoły przybyło, zostaje tylko wychować naszych uczniów na dobrych i mądrych ludzi. Nie bez ich pomocy.

Nauczycielka 1b klasy K.Zienkiewicz

Krystyna Zienkiewicz