Europos kalbų diena

• Paskelbta: 2023-09-27
  • Kategorija: Renginiai

Rugsėjo 26 d. gimnazijoje paminėjome Europos kalbų dieną, kurios tema –  „2023 metai – Europos įgūdžių metai“. Europos Sąjunga jauniems žmonėms suteikia galimybę keliauti, mokytis ir sužinoti, pažinti kitas kultūras ir skirtingų kalbų ypatybes, panašumus bei skirtumus. Visa tai vieni mokiniai atrado per pamokas, kiti vykdydami ES programos Erasmus+ projektus. Atsižvelgdami į mokinių amžių, gebėjimus ir interesus, mokytojai šią dieną siūlė įvairiausių veiklų. Per pamokas pradinių klasių mokiniai susipažino su įdomiais faktais apie kalbas, kultūras, filmavo video, piešė plakatus, juos pristatė kitų pradinių klasių mokiniams. Pvz.: 4c klasėje vyko netradicinė pamoka, kurios metu vaikai žiūrėjo video medžiagą apie Europos kalbas, taip pat sužinojo, kaip ši diena minima kitose mokyklose. Vėliau atliko kūrybinę užduotį – kirpo aplikacijas ir ant jų penkiomis kalbomis rašė pasirinktą žodį, piešė pasirinktų valstybių vėliavas; vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo viktorinose, konkursuose, protų mūšyje, skirtame Europos kalbų dienai.

Dalia Gaurytė

Dalia Gaurytė