Lietuvos policijos tyrimų laboratorijos bendradarbiavimo su ES institucijomis ir kitomis tarptautinėmis organizacijomis ypatumai

Artėjant kriminalinės policijos dienai, Vilniaus sav. Grigiškių gimnazijos jaunieji ambasadoriai, spalio 24 d. savo veiklas tęsė svarbiausioje Lietuvos policijos laboratorijoje - Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centre. Ilgametis šios įstaigos darbuotojas, metodininkas Genrikas Nedveckis trumpai supažindino mus devynių laboratorijų veikla, kur atliekama daugiau nei 30 skirtingų rūšių tyrimų, Lietuvos policijos darbuotojų bendradarbiavimu su ES šalių kolegomis, bendrais mokymais ir pratybomis.

Cheminių tyrimų skyriaus darbuotojas Dovydas demonstravo kokiais būdais aptinkami narkotinių medžiagų pėdsakai, gausių sintetinių medžiagų pavyzdžius. Labiausiai visiems patiko tyrimas narkotinių ir psichotropinių medžiagų nustatymas nuo delno paviršiaus. Daug informacijos gavome apie kontrabandinės produkcijos gabenimą Europos Sąjungos viduje, naujų sintetinių narkotinių medžiagų įvairovę ir gausą, narkotinių medžiagų kiekio sulaikymą Lietuvoje.

Europos mastu kas savaitę atsirandant vis naujai sintetinei medžiagai, labai svarbu yra bendrystė ir komunikacija, veiksmų koordinacija, bendra DNR duomenų bazė.

Jaunieji ambasadoriai 10C, 11A, 11B, 12A mokiniai ir mokytojos Gražina ir Daiva

Gražina Pleskevičiūtė