MEPA projekto vykdymas

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šiuo renginiu iš esmės siekiama skatinti ir išlaikyti turtingą Europos kalbų ir kultūrų įvairovę. Europos kalbų diena suteikia galimybę paminėti visas Europos kalbas, įskaitant mažumų ir migrantų kalbas. Europos Tarybos ir Europos Komisijos iniciatyva kasmet rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena.2023-ieji – Europos įgūdžių metai, o kalbų mokėjimas – vienas svarbiausių įgūdžių. Šiais metais rugsėjo 26 dieną Vilniaus savivaldybės Grigiškių gimnazijoje buvo organizuojamas protų mūšis, kuris yra parengtas Europos informacijos centro. Protų mūšyje dalyvavo 21 mokinis iš 8-IV klasių. Buvo sukurtos trys komandos - 11 klasės, 12 klasės ir 8 klasių. Visi mokiniai aktyviai ir noriai dalyvavo, teikė savo atsakymus bei buvo susidomėję šiame mūšyje. Komandoms labai patiko kartu mąstyti ir diskutuoti koks galėtų būti atsakymas. Užduotys buvo gan įvairios, pradedant nuo to kokie rašmenys kuriai kalbai priklauso, ir baigiant tuo, kad reikėjo atkartoti kitos kalbos tariamus žodžius. Įdomiausia, jog buvo minėta netik apie gyvąsias kalbas, bet ir IT kalbą ar dirbtinį intelektą, kas yra labai aktualu šiuolaikiniam jaunimui. Mokiniai labai susidomėjo visomis užduotimis, o ypač kur reikėjo atpažinti pasakų ar animacijų veikėjus, kurių pavadinimai skambėjo įvairiomis kalbomis, ar atpažinti kitų tautų kalbas. Viena iš sunkiausių, bet ir linksmiausių užduočių mokiniams buvo atkartoti kitą nežinomą kalbą.

Dalia Gaurytė, Daiva Griškevičienė, Gražina Pleskevičiūtė

Gražina Pleskevičiūtė