MEPA projekto vykdymas: Nepatogus kinas

Mūsų mokyklos IIIA klasės gimnazistės Arina ir Karina dalyvavo ES struktūrinių fondų finansuojamame projekte Nepatogaus kino ambasadoriai rugsėjo 22-24 dienomis Daugirdiškėse. Merginų atsiliepimai :  "Nepatogus kinas" vos per tris dienas suteikė mums galimybę sužinoti, kaip analizuoti filmus, kaip atskirti dokumentinius filmus nuo kitų, kaip dirbti su žiūrovais, kaip juos pritraukti, kaip kurti edukacijas mokykloje, apie kokius svarbius veiksnius reikėtų kalbėti šiuolaikinėje visuomenėje, taip pat padovanojo mums daug naujų pažinčių ir draugų. Mūsų programa buvo paremta ne tik mokymusi ir filmų žiūrėjimu, bet ir bendravimu su visais dalyviais, pavyzdžiui: žaidimas "traukinys", lauke turėjome stovėti poromis iš eilės ir išsitraukti lapelį su klausimu, tada vaikščiojome, susipažinome su "stovyklos" teritorija ir tuo pačiu susipažinome su savo partneriu, klausimai buvo įvairūs: mėgstamiausias kvapas, ko labiausiai norėjote vaikystėje, už ką esate dėkingi, ideali diena ir pan. -daug žaidimų, skirtų susipažinti su muzika: mario, kur reikėjo susirasti vietą, kur atsisėsti, kai baigsis muzika, klausimų žaidimas, reikėjo sugalvoti kokį nors klausimą, pavyzdžiui: varškiečiai ar omletas, ir užduoti šį klausimą visiems dalyviams, taip pat daug kitų, dažniausiai šie žaidimai padėjo mums pabusti ryte, geriau pažinti vienas kitą, nebijoti vienas kito ir būti tolerantiškiems visiems. Tai geras būdas užmegzti ryšį su auditorija. Projektas suteikė mums visišką bendravimo laisvę, nebuvo jokių taisyklių, tik susitarimai, o tai svarbu paminėti, nes kiekvienas turėjo teisę į savo nuomonę, savo erdvę ir pan. Žinoma, svarbiausia užduotis buvo žiūrėti filmus ir apie juos diskutuoti. Per tris dienas žiūrėjome 5 filmus temomis, apie kurias paprastai nekalbama, bet kurios yra labai svarbios: -Moterų teisės, moterų teisių pagrindai šiuolaikiniame pasaulyje, kodėl vis dar nėra įstatymo, apsaugančio mergaites nuo priekabiavimo, nuo visuomenės ir kitos lyties atstovų vykdoma mergaičių seksualizacijos, kaip jos išvengti. -Apie emigraciją ir žmogaus teisę pasirinkti, kur gyventi, kaip gyventi, teisę į nuosavą būstą ir saugumą, geras gyvenimo sąlygas, kitų žmonių pagalbą. Pasakojimas paremtas karu Ukrainoje, kuris pakeitė daugelio žmonių gyvenimus. -Socialinis tinklas TikTok: duomenų naudojimas, tam tikri algoritmai, kaip mūsų galima sekti, kontroliuoti ir kaip nuo to apsisaugoti. -Filmas apie kino kūrimą nuo pat pradžių ir pirmųjų atradimų iki šių dienų. Kiekvienas filmas - tai vis kita pokalbio tema. Mokėmės analizuoti, kalbėti apie savo emocijas, po kiekvieno filmo vyko refleksija (grįžtamasis ryšys su žiūrovais, kalbėjimas apie savo emocijas). Žaidimų pagalba gilinomės į temas, kūrėme įvairius plakatus, piešėme, kalbėjomės, užmerkėme akis, kažką įsivaizdavome, žiūrėjome statistiką, patys radome daug informacijos, nuolat bendravome su kitais. Paskutiniąją dieną mes patys rengėme edukacinius užsiėmimus, kaip ir kuratoriai, pasirinkome filmą, sugalvojome žaidimus, kūrėme apklausas, kiekvienas iš mūsų galvojome, kaip pristatyti filmą, o paskui jį aptarti su visais. Kūrėme planą, tekstą, galvojome, kaip jį padaryti originalų ir naudingą. Taip išmokome kurti nedidelius edukacinius užsiėmimus, kuriuos būtų galima naudoti per pamokas mūsų mokykloje. Žinoma, turėjome daug smagių ir (labai triukšmingų) vakarų su visais (dabar jau draugais), su kuriais tikrai nenorėjome atsisveikinti. Dabar visi nekantriai laukiame naujos progos įsitraukti į projektą, dar kartą sudalyvauti, nes tai labai smagu ir suteikia daug patirties. Ačiū pavaduotojai ugdymui Daliai Gaurytei, kuri kuravo merginų dalyvavimo dokumentus.

Dalia Gaurytė, Daiva Griškevičienė, Gražina Pleskevičiūtė

Karina Moisejeva