Netradicinė pamoka miške

Spalio 16-ąją 3c klasės mokiniai leidosi į paslaptingą nuotykį netoliese esančiame miške, kur jų laukė neįprasta pamoka – „Miško sluoksniai“. Ar žinojote, kad miškas – tai ne tik medžių rinkinys, bet sudėtinga, gyvybe pulsuojanti ekosistema, kurioje kiekvienas sluoksnis slepia savo paslaptis? Mokiniai tai atrado savo akimis!

Keliaudami per mišką, pirmiausia pažvelgėme į medžių viršūnes – ten, kur dangų siekia miško milžinai. Po vainikais laukė krūmų sluoksnis – tarsi slėptuvė gyvūnams, su įvairiais krūmais ir jaunais medžiais. Žvilgsniui krypstant žemyn, pasinėrėme į žolinį sluoksnį, kur tarp samanų ir kerpių slepiasi mažieji miško stebuklai. Ir galiausiai – po mūsų kojomis atsidūrė dirvožemio sluoksnis, kupinas nematomų organizmų, kurie be perstojo dirba, kad miškas gyvuotų.

Ši įspūdinga kelionė leido mokiniams suprasti, kad kiekvienas miško sluoksnis – tai atskiras pasaulis, pilnas gyvybės, paslapčių ir nuolatinių atradimų!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

16 października uczniowie klasy 3c wyruszyli na fascynującą przygodę do pobliskiego lasu, gdzie czekała na nich nietypowa lekcja – „Warstwy lasu”. Czy wiedzieliście, że las to nie tylko zbiór drzew, ale skomplikowany, pulsujący życiem ekosystem, w którym każda warstwa kryje swoje tajemnice? Uczniowie mieli okazję to odkryć na własne oczy!

Podczas wędrówki po lesie najpierw spojrzeliśmy w górę – tam, gdzie korony drzew sięgają nieba. Pod baldachimem czekała na nas warstwa krzewów – niczym schronienie dla zwierząt, z różnorodnymi krzewami i młodymi drzewkami. Kiedy wzrok skierował się ku dołowi, zanurzyliśmy się w warstwę trawiastą, gdzie wśród mchów i porostów ukrywają się małe cuda lasu. A na końcu – pod naszymi stopami – odkryliśmy warstwę gleby, pełną niewidocznych organizmów, które nieustannie pracują, aby las mógł żyć.

Ta niesamowita podróż pozwoliła uczniom zrozumieć, że każda warstwa lasu to odrębny świat, pełen życia, tajemnic i nieustannych odkryć!

Ilona Pliopienė

I. Pliopienė