Dalyvavimas tradicinėje akcijoje - Rasų kapinių tvarkyme.

Kiekvienais metais mes tvarkome mūsų anapylin iškeliavusių giminių kapus. Bet visada reikia nepamiršti ir apie kapus senuosiuose kapiniuose, kurių dažniausiai nėra kam sutvarkyti… Puiki ilgametė pilietinė akcija, kuri jau tapo tradicine- senų kapinių tvarkymas- skirta butent tam tikslui.

Spalio 17 diena Grigiškių gimnazijos 6c ir 8c klasių mokiniai dalyvavo tradicinėje akcijoje – Rasų kapinių tvarkyme. Visi mokiniai puikiai dirbo, rūpestingai sutvarkė kiekvieną kapą skirtoje teritorijoje. Parodė, kad yra labai darbštūs vaikai! Gavo pagyrimą iš Rasų kapinių administratorės Ritos Semionovos.

Po įvykdytų darbų vyko istorijos pamoka netracinėje aplinkoje. Istorijos mokytoja Božena Senkevič papasakojo mokiniams Rasų kapinių istoriją, parodė žymių žmonių kapus: VU profesoriaus J. Lelevelio, architekto A. Vivulskio, Vasario 16-oios Nepriklausomybė Akto signataro J. Basanavičiaus , kompozitoriaus ir tapytojo M.K. Čiurlionio, poeto Vl. Sirokolmlės. LR karininkų kapiniuose pagerbėme palaidotų čia kareivių atmintį. Aplankėme kapinių koplyčią, kurioje 2019 m. buvo palaidoti 1863-64 m.sukilimo dalyviai. Mokiniai uždegė žvakes, paminėdami jų atmintį.

Bożena Sienkiewicz

Bożena Sienkiewicz