Mano mokslo metų knyga

• Paskelbta: 2023-05-24
  • Kategorija: Renginiai

Gegužės 22 d. bibliotekoje vyko susitikimas su 6 b kl. Bibliotekininkė pateikė skaitomiausių knygų gimnazijos bibliotekoje analizę – dešimtuką. Pirmoje vietoje atsidūrė pasakos lietuvių, rusų ir lenkų kalbomis bei A. Lindgren kūrybą. Antroji vieta teko lietuvių rašytojo V. Račicko knygoms. Trečioji vieta teko T. Dirgėlos „Tomas ir Domas“ serijai. Ketvirtoji vieta – Р. Р. Рассел „Дневник Никки“. Penktoji vieta - armėnų kilmės rusų rašytojos Н. Абгарян „Манюня“. Šeštoji vieta atiteko Д. Кинни „Дневник слабака“. Septintoji vieta – Д. К. Роулинг „Гарри Потер“. Aštuntoji vieta – M. Burgess „Mėjos angelas“. Devintoji vieta E. H. Porter „Poliana“. Dešimtoje vietoje – F. H. Burnett „Tajemniczy ogrod“.

Moksleiviai lapeliuose surašė, kokias knygas savo noru perskaitė per šiuos mokslo metus. Šatrijos Raganos „Irkos tragedią“ ir J. Biliūno „Joniuką“ skaitė daugelis, „Детская библия“, Д. Дефо „Робинзон Крузо“, netgi P. Lore „Mano numeris ketvirtas“ ir kt.

Labai džiugu, kad jaunimas skaito. Po diskusijos apie skaitymą kaip terapiją  pasikalbėjome, jog tendencija tokia, kad labiausiai daugumai patinka knygos, pagal kurias yra sukurtos filmų ekranizacijos. Paminėjome H. Lee knygą „Nežudyk strazdo giesmininko“.

Audio, el. knygos taip pat populiarios, nors dauguma pasisakė už įprastą knygą.

Esate šaunuoliai, nes skaitymas padeda užmiršti negandas, sukelia emocinį pagyvėjimą.

Bibliotekininkė Inga Sūnelaitienė