V. Šekspyro gimtadienis

• Paskelbė : Mindaugas
  • Paskelbta: 2023-04-27
  • Kategorija: Renginiai

Balandis - vieno garsiausių pasaulio rašytojų V. Šekspyro mėnuo. Ta proga mokiniai mokyklos bibliotekoje šventė klasiko 459-ąjį gimtadienį. Anglų k. pamokų metu Ic, IIa ir IIb klasių mokiniai aptarė pasirinktus Šekspyro sonetus, ieškojo juose archaiškų, dabartinėje anglų kalboje nebevartojamų žodžių. Naudodamiesi įrankio ChatGPT pagalba sukūrė Šekspyro stiliaus sonetų ir lygino juos su originaliais kūriniais. Diskutavome, ar ateityje mums dar reikės rašytojų, meno kūrėjų, jei jau dabar dirbtinis intelektas per kelias sekundes sukuria sonetą ar poemą. Vis tik su mokiniais priėjome prie išvados, kad tikrieji meno kūriniai yra kaip juvelyro, o ne masinės gamybos darbas, kuris  laikui nepavaldus ir turi išliekamąją vertę net po kelių šimtų metų.

Bibliotekininkė moksleiviams pristatė literatūrinę parodą lietuvių, rusų ir lenkų kalbomis „V. Šekspyro kūryba“ bei pasidalino kultūros aktualijomis apie Lietuvos nacionalinę bibliotekų savaitę, iniciatyvą „Skaitykis su knygomis“.