Gimtosios vietovės pažinimas: Rykantai

                                                          Gimtosios vietovės pažinimas: Rykantai

     Gražia, saulėta lapkričio diena 6c klasės mokinai su auklėtoja išvyko pažinti gimtąją vietovę. Išvykome į Rykantus. Tai buvo puiki iniciatyva mokinių, kurie gyvena šitoje gražioje  istorinėje vietovėje: Davido Masalskio ir Loretos Katelovič. Mokiniai dalyvavo istorijos pamokoje, kurios pagrindiniais mokytojais buvo jų klasiokai. Istorijos mokytoja Božena Sienkiewicz tik papildydavo mokinių pasakojimą istoriniais faktais. Mokiniai puikiai pasiruošė ir su didele meile savo gimtajai vietovei  papasakojo apie Rykantų istoriją.

       Pirmieji užrašai, minintys Rykantų kaimą, užfiksuoti XV a. pradžioje. XIX a.slaptajame kryžiuočių archyve  Karaliaučiuje  buvo rasti 1384-1402 metų žvalgų pranešimai  apie Lietuvos kelius, einančius  per miškus, laukus ir gyvenvietes. Rykantų vietovė pirmą kartą paminėta 1402 metais. Rykantų bendruomenė, kuri labai rūpinasi istorinės atminties išsaugojimu, pastetė paminklą ( akmenį), ant kuriuo užrašyta šita svarbi data. David ir Loreta papasakojo ir parodė ,,Rykantų akmenį’’ , kaip jį vadina vietiniai gyventojai. Rykantai, tai viena pirmųjų Lietuvos evangelikų reformatų vietovių, kurioje buvo pastatyta reformatų bažnyčia. Kontrreformacijos metų perduota dominikonų ordinui. Nuo XVI a. Rykantų dvaras priklausė Vilniaus  seimo maršalkai Adamui Tolvaišui. XVII a. Rykantų dvaras atiteko Oginskiams. 1812 m. karo žygio į Rusiją pradžioje, žygiuodamas su savo armija iš Kauno, Rykantuose buvo apsistojęs poilsio imperatorius Napoleonas. Akmeninis kelias, kuris praeina per Rykantus, vadinamas Napoleono keliu, išliko nuo tarpukario laikotarpio. Rykantų Švč. Trejybės bažnyčia pastatyta XVI a., viena iš seniausių bažnyčių Lietuvoje, yra renovuojama.  Apsilankėme Trakų viešosios bibliotekos filiale, kuris yra Rykantuose. Esame labai dėkingi vyriausiajai bibliotekininkei Barbarai Jocienei, kuri papasakojo daug įdomių Rykantų istorijos faktų bei pravedė puikią edukacija ,,Piešimas ant spalvoto smėlio’’ .

  Grįžtant į gimnazija, refleksijos metu apie išvyką,  visi mokiniai pabrėžė, kad labai svarbu yra pažinti savo gimtąsias vietoves bei išsaugoti kitoms kartoms šių vietovių istorinį ir kultūrinį paveldą.

,,Mylėkite ir saugokite savo gimtąją vietovę!’’ – 6 c klasės mokiniai.

Autorius:
Bożena Sienkiewicz

Nuotraukos:
Bożena Sienkiewicz

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas