Pamoka "Moterys, kūrusios Lietuvą" Vilnaus senamiestyje

Birželio 13 d. negausus IIb klasės mokinių būrys kartu su mokytoja Viktorija Kuzmitovičiūte lietuvių kalbos pamoką pravedė Vilniaus senamiestyje. Pamokos "Moterys, kūrusios Lietuvą" tikslas  - keisti stereotipus apie moterų istorinę įtaką Lietuvos politiniam, kultūriniam, visuomeniniam gyvenimui. Mokiniai gavo žemėlapį ir turėjo aplankyti nurodytas vietas bei išsiaiškinti moters, kurios garbei yra pastatytas paminklas ar memorialinė lenta toje vietoje, tapatybę. Keliaudami senamiesčio gatvėmis, mokiniai aplankė atminimo vietas, susijusias su šiomis iškiliomis Lietuvos moterimis: karalienėmis Bona Sforca bei Barbora Radvilaite, rašytojomis Žemaite, Lazdynų Pelėda, Gabriele Petkevičaite – Bite, Pasaulio tautų teisuole Ona Šimaite. Mokiniai ne tik įgijo žinių apie Lietuvos istoriją ir iškilias moteris, bet ir patyriminiu būdu pažino savo miestą. Pamoka padėjo mokiniams suvokti moterų indėlį į Lietuvos istoriją ir pakeisti stereotipus apie jų vaidmenį visuomenėje.

Viktorija Kuzmitovičiūtė

Viktorija Kuzmitovičiūtė, Nikita Leonovič