„Saugesnio interneto savaitė“

„Saugesnio interneto savaitė“ bibliotekoje

Internetas yra nepaprastai galingas išteklius, suteikiantis vaikams galimybę mokytis, kurti ir bendrauti su kitais. Tačiau kartu su visomis galimybėmis ateina ir rizika dėl žinių stygiaus. Neprižiūrimas interneto naudojimas gali paveikti vaikų saugumą ir gerovę. Todėl yra labai svarbu užtikrinti vaikų saugumą interneto platybėse.

3b (mokyt. Beata Balkūnienė) ir 4b kl. (mokyt. Viktorija Anikanova) mokiniai šios „Saugaus interneto savaitės“ metu susipažino ir prisiminė saugaus interneto naudojimo principus:

* Internete neviešink  savo asmeninės informacijos!

* Registruodamasis interneto svetainėse, pateik TIK būtinus duomenis!

* Prie kompiuterio nepalik ir kompiuteryje  neišsaugok kodų ir slaptažodžių!

* Neatidarinėk įtartinų laiškų, kuriuos gauni elektroniniu paštu!

* Atsisakyk pasiūlymų iš nepažįstamų žmonių internete!

* Susidūręs su patyčiomis ar netinkamu turiniu – drąsiai pranešk suaugusiems!

* Baigęs dirbti viešoje interneto prieigoje, atsijunk iš sistemos!

* Neviešink nei savo, nei kitų žmonių fotografijų!

Visi kartu aptarėme įvairias situacijas, moksleiviai drąsiai samprotavo, dalijosi savo teigiama ir neigiama patirtimi interneto pasaulyje, o mes, mokytojai, buvome nustebinti ir džiaugiamės, kad vaikai mumis TIKI IR PASITIKI.

Iki kitų diskusijų!

Bibliotekos inf.