Bon Pierwszaka

W końcu listopada do szkoły dotarła kolejna miła wiadomość : pierwszoklasiści otrzymają pomoc finansową  z Polski o wysokości 500 zł. Na początku roku szkolnego, a dokładnie 1 września, dzieciaki otrzymały bogate wyprawki szkolne, które uroczyście wręczyła pani dyrektor Hanka Grzybowska.  28 listopada rodzice otrzymali po 500 zł na potrzeby ucznia. To jest duża pomoc rodzinom, które postanowili oddać dzieci do szkoły polskiej.

Rodzice pierwszaczków są niezmiernie wdzięczni Rządowi Republiki Polskiej za wsparcie swoich rodaków. Uczniowie zaś cieszą się pięknym tornistrem oraz grami, książkami, kupionymi przez rodziców za środki pieniężne ( stypendia).

Nazwa programu ,,Wspieranie dzieci i młodzieży polonijnej oraz polskiej mieszkającej poza granicami Polski 2023“

Krystyna Zienkiewicz

Krystyna Zienkiewicz