REALIZACJA IX ETAPU PROJEKTU DOPOSAŻENIA SZKÓŁ

Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”, realizując IX etap projektu doposażenia szkół, przekazała gimnazjum w Grzegorzewie środki finansowe na zakup niezbędnego sprzętu, który odgrywa ważną rolę w efektywnym prowadzeniu procesu edukacyjnego, pomaga nauczycielom przyszykować się do lekcji, urozmaicić proces nauczania.

Za otrzymaną kwotę pieniężną zostało kupione:

Kolumna głośnikowa- 4 szt.

Drukarka Epson-1 szt.

Tablety iPad-5 szt.

Kolumny głośnikowe gwarantują dobry odbiór muzyki w różnych pomieszczeniach, salach. Nauczyciel nie musi dodatkowo podłączać komputer, wystarczy mieć ze sobą telefon.

Dzięki tabletom uczniowie mają możliwość odszukać potrzebną informację na stronach internetowych, sprawdzić wiedzę z poprzednich tematów, wzbogacić oraz utrwalić wiedzę Zdolni uczniowie wykonują prace dodatkowe. Podczas lekcji dzieci wykonują zadania nie tylko  w zeszytach, a także na platformach ,,EMA“, ,,EDUTEN“, ,,Matzoo“, ,,Pisupisu.pl“, ,,Szaloneliczby.pl“. To pozwala podnieść atrakcyjność i jakość nauczania.

Drukarka jest niezastąpionym urządzeniem, pomaga nauczycielom przygotować zajęcia i sprawdziany. Służy też do drukowania ćwiczeń, notatek i innych materiałów edukacyjnych.

Społeczność gimnazjum w Grzegorzewie przekazuje wyrazy wdzięczności za okazaną pomoc.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022”.