REALIZACJA IX ETAPU PROJEKTU DOPOSAŻENIA PRZEDSZKOLI I GRUP PRZEDSZKOLNYCH PRZY SZKOŁACH

Grupa przygotowawcza „Sówki“ z Gimnazjum w Grzegorzewie, realizując IX etap projektu doposażenia przedszkoli i grup przedszkolnych przy szkołach w 2022 r., przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie w Warszawie ze Środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej,  miała możliwość kupić nowy sprzęt komputerowy, zabawki oraz gry edukacyjne. Bardzo jesteśmy wdzięczni za okazaną nam pomoc w wypazażeniu naszej grupy.

Nowy sprzęt komputerowy pozwoli urozmaicić zajęcia w grupie przygotowawczej „Sówki“ poprzez oglądanie filmików edukacyjnych, bajeczek, słuchanie i naukę piosenek.

Gry edukacyjne będą wykorzystywane podczas zajęć i pomogą dzieciom poprzez zabawę trenować umysł i koncentrację, ćwiczyć pamięć, uczyć się czytać bawiąc się sylabami, doskonalić umiejętność opowiadania historyjek obrazkowych oraz dodawania i odejmowania.

Dzieci bardzo ucieszyły się z nowych zabawek, chętnie budują różne budynki z drewnianych klocków i klocków waflowych według instrukcji i swojej wyobraźni.  Budując uczą się wyszukiwać potrzebne im klocki, grupują je według kolorów i kształtów.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022”.