Karjeros ugdymas: Vilnius spice day

O ar kada susimastei, kad kosmosas fiziškai yra arčiau Lietuvos nei Varšuva – Vilnių bei Tarptautinės kosmoso stotį skiria tik 408 km?

Rugsėjo 28 d. IIa ir IIb klasių mokiniai dalyvavo integruotame geografijos ir karjeros ugdymo renginyje Vilnius Space Days/Pamatyk kosmosą iš arti! Susipažino su Lietuvos kosmoso srities įmonėmis – „NanoAvionic“, „Blackswan Space“, „Astrolight“, „Sensmetry“ studijų ir karjeros galimybėmis, stažuotėmis Europos kosmoso agentūroje. Kol geografijos mokytoja Gražina ir IIb klasės vadovė Daiva saugiai „skraidė“ nesvarumo būklėje astronautų raketoje, mokiniai dalyvavo aktyviose pramogose - išbandė Vilnius Tech lėktuvo valdymo simuliatorių, NASA nesvarumo būsenos simuliatorių, Lietuvos kosmoso istorijos bei palydovinės fotografijos parodoje „Žvilgsnis anapus“, Molėtų observatorijos, etnokosmologijos muziejaus edukacijoje ir konkurse, fotosesijoje su astronautų apranga.

Džiaugiamės mūsų mokinių drąsa bei neapsakomu noru susipažinti su kosmoso technologijomis ir viską išbandyti patiems!

Ačiū Vitalijui Romanovskiui už informaciją apie tokį įdomų renginį

Gražina Pleskevičiūtė