LR Prezidento Gitano Nausėdos ir Mecenato Prano Kiznio dovana ir Grigiškių gimnazijai

Šie mokslo metai prasidėjo gaunat LR Prezidento Gitano Nausėdos ir Mecenato Prano Kiznio dovaną - mėnraščio „Aušra” rinkinys atkeliavo ir į mūsų mokyklą. Šią ypatingą dovaną gimnazijai pristatė pav. ugdymui Viktorija Kuzmitovičiūtė.
  ,,Aušra” („Auszra“) – tai pirmasis tautinis lietuvių mėnraštis, kuris buvo leidžiamas Mažojoje Lietuvoje, Ragainėje ir Tilžėje. 1883 m. kovo mėn. pradėtas leisti pirmasis Didžiajai Lietuvai skirtas visuomeninis politinis ir literatūrinis leidinys lietuvių kalba, kurio pirmojo numerio leidėju pasirašė Jonas Basanavičius. Jis buvo leidžiamas iki 1886 metų. 
  Nuo to reikšmingo įvykio praėjo 140 metų ir dabar šis Nepriklausomybės akto signataro Jono Basanavičius leistas leidinys, sutalpintas į keturias knygas. Tikime, kad vartydami ir skaitydami šį leidinį, stiprinsime savo tautiškumą, pilietiškumą, meilę lietuvių kalbai ir Lietuvai.

   Rugsėjo 1 d. bibliotekos skaitykloje su 7 kl. atstovais Matvej, Ernest, Aleksandr P., Aleksandr A. pristatėme ,,Aušra” („Auszra“) rinkinį – nufilmavome vaizdelį ir išsiuntėme LR Prezidentūrai, nes dalyvaujame konkurse.

Autorius:
Bibliotekininkė Inga

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas