Vilniaus savivaldybės Grigiškių gimnazija

5a kl. vizitas Saugaus eismo mokykloje

   5a kl. mokiniai į Saugaus eismo mokyklą policijoje vyko šiek tiek jaudindamiesi, bet dar labiau smalsūs sužinoti ką nors naujo. Vykome mokykliniu autobusiuku, tai buvo šalta žiemos diena, slidu, todėl sužinoti apie eismo saugumą buvo labai reikalinga. Atvykus mus pasitiko pareigūnė, kuri elgėsi griežtai ir neleido triukšmauti. Mokiniai Saugaus eismo klasėje pasijuto patekę į tikrą, specialiai sukurtą miestą, kuriame galėjo saugiai mokytis. Jie stengėsi atidžiai klausytis ir pereiti „gatves“. Didžiausią džiaugsmą sukėlė noras pasėdėti mažose mašinėlėse ir trumpam tapti vairuotojais. Buvo demonstruojamos elgesio taisykles imituojančios situacijos.

   Grįždami į gimnaziją mokiniai kalbėjosi apie patirtus įspūdžius ir jautėsi truputį labiau užaugę bei atsakingesni. Šios išvykos metu mokiniai išmoko ne vieną svarbią pamoką. Pirmiausia, jie suprato, kaip svarbu laikytis kelių eismo taisyklių ir būti atidiems gatvėje. Taip pat išmoko teisingai pereiti gatvę – stebėti šviesoforo signalus ir įvertinti situaciją. Suvokė, kad net ir nedidelis neatsargumas gali būti pavojingas. Be to, jie patyrė, kad mokymasis gali būti įdomus ir praktinis, o ne tik teorinis. Galiausiai, dauguma suprato, kad saugus elgesys kelyje yra jų pačių atsakomybė.

   Iš policijos komisariato išvykome labiau pasitikėdami policijos pareigūnais, vertindami jų darbą ir sutarę išbandyti kitas saugaus elgesio pamokas.

 

Autorius:
Vilma Markevičienė

Nuotraukos:
Vilma Markevičienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas