Vilniaus savivaldybės Grigiškių gimnazija

Bohemiškasis Vilnius – kelionė į miesto dvasią su netikėtais atradimais

   Baigiantis intensyviems ir darbų kupiniems 2024–2025 mokslo metams, Grigiškių gimnazijos mokytojų kolektyvas dalyvavo kultūrinėje-edukacinėje kelionėje „Bohemiškasis Vilnius“. Tai nebuvo tiesiog ekskursija, o gyvas miesto patyrimas, kuriame istorija, menas, filosofija ir pasaka susiliejo į vieną giją, leidusią atrasti kitokį, gyvesnį ir paslaptingesnį Vilnių. Ekskursiją įtaigiai ir kūrybiškai vedė poetas Julius Žėkas – su netikėtais klausimais, paradoksais, šypsenomis ir net simbolinėmis dovanėlėmis už teisingus atsakymus, o tai kiekvienam dalyviui leido pasijusti ne tik klausytoju, bet ir aktyviu miesto paslapties bendrakūrėju.

   Julius Žėkas - poetas, tarpdisciplininių menų kūrėjas ir miesto pasakotojas, žmogus, kuris ne tik kalba apie Vilnių, bet ir jį gyvena. Jo pasakojimai – ne vadovėliniai faktai, o giliai išjaustos patirtys, kurias per 20 metų jis surinko vaikščiodamas sostinės gatvėmis, skverais, kiemais, rūsiais ir bažnyčių prieangiais.

   Miesto paslaptys tarp istorijos, meno ir bohemos

   Ši edukacija kvietė ieškoti atsakymų – kas gi ta bohema? Ar tai gyvenimo būdas? Pasipriešinimas normoms? Kūrybinė drąsa? O gal jautrus žvilgsnis į pasaulį? Pedagogai buvo kviečiami apmąstyti ne tik miesto istoriją, bet ir save istorijos verpetų kontekste.

   Ekskursijos metu aplankyta daug simbolinių sostinės vietų: Kristijono Donelaičio ir Žemaitės paminklai, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus skulptūra, Valdovų rūmų kiemai, Gedimino kalnas, Sereikiškių parkas ir bohemiškų kiemų labirintai. Kiekviena vieta atskleidė vis kitokį Vilnių – drąsų, kūrybišką, kartais net beprotišką, bet visada artimą.

   Vienas netikėčiausių atradimų – Tito Livio Burattini memorialinė vieta, kur XVII a. buvo pasiūlytas „metro cattolico“ – vieningas matavimo vienetas. Tai byloja apie Vilnių kaip intelektinį Europos centrą dar senais laikais.

   Bendrystė, kultūra ir dėkingumas

   Kelionė buvo ne tik pažintinė, bet ir bendruomeniška. Ji padovanojo atokvėpį, įkvėpimą, kvietimą sustoti ir pamatyti, kiek daug slypi aplink, kai atveriame akis. Ji suartino mus kaip komandą, paskatino diskusijas apie mokymą, kūrybiškumą, švietimo esmę ir mūsų pačių tapatybę šiandieniniame pasaulyje. 

   Grigiškių gimnazijos mokytojų kolektyvas nuoširdžiai dėkoja:
organizatorei Daliai Gaurytei – už rūpestingai suplanuotą, sklandų ir širdingą kultūrinį susitikimą;
Juliui Žėkui – už giliai jausmingą, intelektualią, įkvepiančią ir nepaprastai įdomią edukaciją, kuri tikrai paliko pėdsaką mūsų atmintyje ir širdyse. 

Nuotraukos:
Alesia Romanovskienė, Dalia Gaurytė, Olga Ramaneckaitė Kločka

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas