Krioklių laiptais į geologinę praeitį

Balandžio 7 dieną 5b klasės mokiniai dalyvavo pirmojoje savo gyvenime geologinėje išvykoje („Kultūros paso” edukacija). Mokiniai galėjo pabūti mažaisiais gamtos tyrėjais ir įdomiai ir nuotaikingai susipažino su ypatinga Neries regioninio parko vieta – Vilsos upeliu ir jį supančiais miškais. Netoli Rykantų tekanti Vilsa – vienintelis upelis Lietuvoje, kurio vagoje yra natūralūs kriokliai! Mokiniai sužinojo  apie praeityje ir šiuo metu vykstančius gamtinius procesus, nulėmusius aplinkos - upių, ežerų, kalvų ir daubų, šaltinių, kopų, riedulių ir kitų reikšmingų gamtinių objektų - atsiradimo istoriją. Susipažino su Lietuvos paviršių suformavusiais ledynais bei laikotarpiais, kai jie nutirpdavo – tarpledynmečiais. Senosios tarpledynmetinės nuosėdos atodangoje buvo smagu aptikti tuo metu gyvenusių organizmų liekanų. O nuostabus upelis, kriokliai, raguvos ir griovos leido pasijusti lyg vaikščiojant Karpatuose.